Opinie o nas

opinie o nas

„… jeśli język grecki wydaje wam się tak trudny jak arabski chiński czy hebrajski, po przyjściu do tej szkoły zmienicie zdanie…”

„… poznacie tu nie tylko podstawy języka, czytania i pisania. Poznacie też mnóstwo historii, zabawnych opowieści, przysłowia, specjalistyczne słownictwo 😉 a nawet przepisy kulinarne…”

„czas spędzony na zajęciach, to JAKOŚCIOWO dobrze spędzony czas, w doskonałej atmosferze (wśród pozytywnych ludzi), o którą idealnie dba prowadzący…”

„… tu każdy znajdzie coś dla siebie:
– podstawowe opanowanie języka na poziomie komunikatywnym, które pozwoli dość swobodnie porozumiewać się na wakacjach, wyjazdach, w restauracjach.
– opanowanie greckiego na wyższym poziomie (trzeba tylko troszkę serca i samozaparcia), dla tych, którzy chcieliby związać swojej życie zawodowe z tym językiem.
– idealne miejsce dla ambitnych, którzy chcieliby potwierdzić swoją znajomość greckiego egzaminem państwowym…”

„… prowadzący wyczuwa indywidualne potrzeby i predyspozycje, w 100% dopasowuje zajęcia do indywidualnych potrzeb każdego studenta…”

„… małe grupy (max. 6 osób) pozwalają na skupienie się. Gdy atmosfera zbytnio się rozluźnia, możecie zostać „ukarani” dodatkową odmianą czasownika w najmniej oczekiwanym momencie albo zapytani o słówka, które „przecież już były”, co i tak wychodzi na zdrowie ;-). …”

„… książka do nauki jest przejrzysta, jasna i dobrze usystematyzowana, ale dzięki prowadzącemu, będziecie wiedzieć niektóre rzeczy jeszcze na długo zanim zaczniecie dalsze rozdziały. …”

„… oprócz książki udostępniane są różnorodne materiały do słuchania, czytania; ulotki, mapy, gazety. Z rocznego doświadczenia wiem, że warto jest czytać, czytać i jeszcze raz czytać – głośno, cicho, półgłosem. Słuchać radia i dołączonych do podręczników płyt i starać się składać pojedyncze zdania…”

„… to może niewiarygodne, ale jeśli zastosujecie się do wskazówek prowadzącego (1 strona dziennie), możecie opanować ten język na całkiem przyzwoitym poziomie i zadziwić nie tylko innych (wszak to dość egzotyczny dla Polaków język) ale przede wszystkim SIEBIE…”

„… oczywiście może minąć jeszcze sporo czasu aby nauczyć się obejmować wzrokiem całe wyrazy i tekst lub po prostu zacząć myśleć w tym języku ale jeśli włoży się w to trochę serca, sami przekonacie się że NAPRAWDĘ WARTO…”

„… oczywiście, można po pracy iść na kawę ze znajomymi, ale z całą stanowczością stwierdzam, że czas ten lepiej spędzić na 1,5 godzinnej lekcji greckiego…”.

„… po roku nauki, mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że to najlepsza szkoła języka greckiego w Warszawie J…”

„… na pozór język, którego nie da się w łatwy i przyjazny sposób przyswoić nic bardziej mylnego. Treściwe ale przyjazne zajęcia pozwalają już w rok uzyskać wiedzę, by z powodzeniem „UDAWAĆ GREKA” …”

„… doświadczony nauczyciel, przyjazna atmosfera, 1,5godz relaksu po ciężkim dniu w pracy, aż chce się wracać …”

„… nie ma złych odpowiedzi, złych ocen, kar czy krzyków, jest natomiast przyjazna atmosfera i życzliwi ludzie…”

„… minus jest taki, ze prowadzący zawsze zapyta o to z czym masz problem, tak długo będzie cię męczył z wymową aż wejdzie ci w nawyk i zapamiętasz. Masz jak w banku, że w najmniej oczekiwanym momencie zostaniesz o to zapytany …”

„… prowadzący jest bardzo wymagający, (mimo że jest Grekiem), a z sympatii do niego nie można się nie przygotować na zajęcia…”

„… nie warto przychodzić na zajęcia bez powtórzenia materiału, bo prowadzącemu to nie umknie…”

„… nawet sklerotyk zapamięta podstawowe odmiany, powtarzane wielokrotnie (είμαι, εσύ, κ.λπ.)…”

„… grecki prowadzący rozsadza koleżanki, nie można podszeptywać i podpowiadać (τι κρίμα)…”

„… prowadzący wykorzysta każdą okazję aby wzbogacić nasze greckie słownictwo. Opowiada dowcipy i sam napisał wiersze, aby ułatwić nam zapamiętywanie nowych słów (πιάνο-πιάνω, βάζο-βάζω)…”

„… zabawnie brzmi w jego wykonaniu polskie pięć czy sześć, ale po grecku brzmi idealnie…”

„… można na zajęcia przynieść do przetłumaczenia popularne piosenki greckie (Χατζηγιάννης „Ανάποδα”)…”

„… przy ostrej odpytce zapominamy nasze imiona (grupa 4 osoby) ze stresu i panującego napięcia towarzyszącego odpytywaniu…”

„… lekcje wzbogacone są ciekawymi opowiastkami o Grecji, obyczajach i kuchni…”

„… spóźnialscy od razu pakują się na pierwszą linię odpytki (τι ώρα είναι;)…”

„… prowadzący ma kilka telefonów, więc nie ma strachu, że nie będzie miał z nami kontaktu w sytuacjach awaryjnych. A poza tym jest przesympatyczna atmosfera i miło spędza się czas…”

„… pozytywnie nastawiony, szeroko uśmiechnięty lektor, stara się wszelkimi metodami nauczyć greckiego nawet najbardziej opornych studentów…
efekt: nawet w nocy, o północy potrafię zadeklamować alfabet grecki, odmienić czasownik przez wszystkie osoby oraz powiedzieć, która jest godzina. Oczywiście wszystko po grecku 🙂
A w szufladzie zebrał się mały tomik autorskich przepisów kuchni greckiej… ;)) ”